Omawiamy działanie kleju Loctite 406

loctite 406

Głównymi właściwościami kleju Loctite 406 jest błyskawiczne działanie (krótki czas wiązania), jednoskładnikowość, niski poziom lepkości i uniwersalność. Te cechy sprawiają, że używanie produktu do różnego rodzaju tworzyw okazuje się proste i bezproblemowe. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że klej ten jest niezwykle trwały, a więc nie wymaga poprawek w postaci nanoszenia kolejnych warstw. Tym samym oszczędza się czas i usprawnia pracę.

Jakie cechy posiada klej Loctite 406?

Ważną kwestią jest także to, że produkt nadaje się do łączenia różnych tworzyw – nawet tych, które kwalifikuje się jako trudne do sklejenia. W celu wzmocnienia efektu zespolenia części sięga się także po podkłady Loctite do klejów cyjanoakrylowych. Do jakich materiałów najczęściej stosuje się produkt? Wśród nich wymienia się głównie gumowe i kauczukowe elementy, jednak bez problemu radzi sobie także z drewnianymi, tekturowymi i innymi tworzywami. Warto zaznaczyć, że klej stosuje się również do małych części, które są dość problematyczne w klejeniu. Co więcej, nadaje się do stosowania w wodzie, a także w temperaturze od -40°C do 120°C. Dzięki temu szybkie mocowanie jest możliwe niemal w każdych warunkach.

Jak stosować produkty Loctite?

Produkt nakłada się podobnie jak inne kleje, jednak warto podkreślić, że ze względu na błyskawiczne działanie należy dokładnie zaplanować klejenie. Nieodpowiednio zespoloną część trudno odkleić i umieścić w innym miejscu. Istotne jest także to, że mocowanie zyskuje pełną odporność po 72 godzinach od aplikacji, dlatego dobrze jest wstrzymać się przez ten czas z użytkowaniem danego elementu.

loctite 406

Koszty kleju Loctite 406

Cena kleju Loctite uzależniona jest od wielkości opakowania. Sprzedawany jest w dwóch wersjach – 20 gramów i 50 gramów. Jego koszt waha się w granicach od 70 do 140 zł.