Do jakich wnętrz pasują płytki heksagonalne?

Do jakich wnętrz pasują płytki heksagonalne

Zazwyczaj o oryginalności płytki decyduje jej kolor lub wzór, ale oryginalność można osiągnąć także w inny sposób: poprzez format, np. sześciokątny. Płytki heksagonalne są obecnie najmodniejsze i stosowana we wnętrzach w każdym stylu, rodzaju i skali.

Płytki heksagonalne i korzyści z ich zastosowania

Po pierwsze, musimy zrozumieć terminologię związaną z płytkami sześciokątnymi. Dość często mianem sześciokąta określa się każdą płytkę o kształcie sześciokąta, ale nie jest to do końca poprawne. Co to jest płytka heksagonalna? Ma ona wygląd wielokąta foremnego, wygląda jak plaster miodu. W katalogach producentów ceramiki można znaleźć także inne warianty. Na przykład czasem są to „liście”, lub płytki „w kształcie płotka”, a w krajach zachodnich w kształcie „kredki” – wszystkie one są wydłużonymi sześciokątami.

płytki heksagonalne

Popularność sześciokąta wynika z wielu zalet tego typu dekoracji:

  • Spektakularny wygląd. Odpowiednie płytki heksagonalne z home100 mogą dodać blasku i śmiałości wystrojowi łazienki lub dowolnego innego pomieszczenia – nawet jeśli jest ono wykonane w spokojnych, stonowanych odcieniach.
  • Wszechstronność. Empire, Art Deco, Provence, High-Tech, Loft i inne. – Płytki nadają się wszędzie. Dobrze komponuje się zarówno z wnętrzami minimalistycznymi, jak i bogato zdobionymi (jeśli jest to np. płytka marmurowa).
  • Dobre zagospodarowanie przestrzenne. Płytki sześciokątne sprawią, że przejście z jednej części pomieszczenia do drugiej będzie interesujące i nierzucające się w oczy, a jednocześnie nie będzie ostre i gwałtowne (jak ma to miejsce na przykład w przypadku bezpośredniego połączenia płytek podłogowych i laminatu).

Aby wybrać odpowiednie płytki heksagonalne na ganek, patio i ścieżki ogrodowe, należy przyjrzeć się bliżej wszystkim cechom materiału. Płytka Musi być wytrzymała, odporna na mróz i łatwa w pielęgnacji. Kamionka porcelanowa najlepiej spełnia wszystkie te wymagania. Takie „plastry miodu” mają jednak mniejszy zasięg, a ich kolory są na ogół łagodne.