Zalety klejów do plastiku

klej uszczelniający do plastiku

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem cieszy się klej uszczelniający do plastiku. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. W niektórych procesach produkcyjnych konieczne jest łączenie i trzeba o tym pamiętać. Jest to niezwykle ważne w przemyśle opakowaniowym oraz motoryzacyjnym.

Klejenie plastiku

Klejenie jest innowacyjnym sposobem łączenia materiałów. Należy pamiętać, że skręcanie, nitowanie oraz spawanie można skutecznie zastąpić w ten sposób. Podczas lutowania i spawania dużo ciepła wprowadzane jest do materiału. Niektórzy używają różnych technik klejenia, żeby wprowadzić specjalne właściwości do wyrobu. Warto dodać, że przy użyciu klejów mocowane są zazwyczaj części z tworzyw sztucznych. Podczas obróbki części nie powinny się przemieszczać. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby uniemożliwić przemieszczanie się części. Do tworzyw sztucznych świetnie przylegają kleje na bazie akrylanów. Trzeba też podkreślić, że dwuskładnikowe kleje utwardzają się także dosyć szybko.

klej uszczelniający do plastiku

Rodzaje klejów do plastiku

Dużym uznaniem cieszą się również kleje jednoskładnikowe, które szybko zastygają pod wpływem specjalnego promieniowania UV. Z reguły na stykach czołowych klejone są arkusze ze sztucznych tworzyw. Za pomocą elastycznych oraz miękkich klejów można uzyskać klejenie dużych powierzchni wykonanych ze sztucznych tworzyw. Na rynku można znaleźć również wiele klejów w formie przezroczystej. Chodzi przede wszystkim o to, żeby po zakończeniu klejenia niewidoczna była spoina. Bardzo ciekawą metodą łączenia jest klejenie tworzyw sztucznych. Strukturę kompozytu i włókna można mocno osłabić, jeśli będziemy stosować metody mechaniczne. Współczynniki rozszerzalności mogą być dobrze kompensowane przez kleje. Podczas budowy pojazdów kluczowa jest właściwość kleju. Przed rozpoczęciem klejenia trzeba usunąć środki antyadhezyjne.