Niezastąpiony łącznik świecznikowy

łącznik świecznikowy

Łącznik świecznikowy jest coraz częściej wykorzystywany, ponieważ zdecydowanie ułatwia sterowaniem różnymi strefami oświetlenia. Choć na co dzień może nie kojarzymy jego dość specyficznej nazwy, to nieświadomie wielu z nas ma już takie łączniki w swoich domach.

Jak jest zbudowany tradycyjny łącznik świecznikowy?

łącznik świecznikowyStandardowy łącznik świecznikowy wyposażony jest w 2 lub więcej przycisków i z założenia przeznaczony jest do żyrandoli. Żyrandole zwykle podzielone są na 2 lub więcej stref, którymi łatwiej jest sterować. Nazwa łącznik świecznikowy to po prostu typowa nazwa techniczna, która wskazuje na połączenie tego elementu ze światłem.

Jak zainstalować łącznik świecznikowy?

Jeżeli chodzi o sterowanie oświetleniem, możliwe jest samodzielne podłączenie łącznika do danego układu oświetleniowego, jednak ze względów bezpieczeństwa, zaleca się, by tego instalacje wykonywały doświadczone osoby- elektrycy, taki sprzęt kupimy w hurtowni Elhl. Sam montaż tego elementu nie jest skomplikowany, pod warunkiem, że wcześniej dokładnie poznamy zasady działania łącznika świecznikowego.

Łącznik świecznikowy doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność sterowania dwoma niezależnie działającymi obwodami. Zastosowanie łącznika ułatwia cały proces, pozwala tez na wprowadzenie oszczędności, ponieważ z jego pomocą można włączać/wyłączać część instalacji. Zwykle łączniki wykorzystywane są w przypadku dużych żyrandoli, gdzie istnieje duża liczba żarówek (zwykle ponad 10). Łącznik ułatwia włączanie tylko części z nich- w zależności od zapotrzebowania.