Wydajność pracy niektórych firm produkcyjnych zależy w głównej mierze od ich zaopatrzenia logistycznego. Niestety, czasami dostarczenie niektórych preparatów niezbędnych w toku produkcji wiąże się z pewnymi utrudnieniami. Nic więc dziwnego, że wiele przedsiębiorstw decyduje się na zorganizowanie pewnych zapasów, które ułatwią im funkcjonowanie. Tak jest chociażby w przypadku oleju wrzecionowego.
Duże pojemniki – znacznie mniejsze problemy
Olej wrzecionowy jest najczęściej sprzedawany w niewielkich, zwykle plastikowych pojemnikach o pojemności 20 litrów. Niestety, posiadanie dużych zapasów zabezpieczonego w ten sposób oleju może być pewnym wyzwaniem. Dlatego wielu przedsiębiorców zamawia go w dużych pojemnikach, których pojemność może sięgać nawet 200 litrów! Warto podkreślić, że zamknięcie tak dużej ilości oleju w jednym zbiorniku pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości miejsca.
Trudności transportowe
O ile transport tak dużego zasobu oleju raczej nie będzie problemem, o tyle trzeba pamiętać, że olej ten musi być odpowiednio zabezpieczony przed otoczeniem. Olej wrzecionowy jest substancją, którą w bardzo negatywny sposób oddziałuje na otoczenie. Co prawda nie utlenia się on i nie emituje szkodliwych gazów, ale jego rozlanie się może doprowadzić do miejscowego, znacznego zatrucia środowiska. Warto podkreślić, że olej wrzecionowy nie jest podatny na naturalne procesy rozkładu, a usuwanie go wiąże się z dużymi nakładami finansowymi.
Tak niebezpieczna substancja musi być odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi, gdyż wymagają tego przepisy dotyczące ochrony środowiska.